MAR-SEL
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MAR - SEL ürünü; Su bazlı, (% 45) katı maddeli, kendi kendine çapraz bağ oluşturulabilen, Vinil - Akrilik Kopolimer Emülsiyonudur. Camsı geçiş sıcaklığının oldukça düşük olması, bünyesinde çapraz bağ oluşturabilen monomerler içermesi, bu ürünün Selofan sektöründe başarılı bir şekilde kullanılmasını sağlar.
 
POLİMER YAPISI : Vinil Asetat - Akrilik Asit Ester Kopolimer.
KATI MADDE (%) : 45 ± 1
PH (25°C) : 2 - 4
VİSKOZİTE (25°C) (Brookfield LVDV - 1) : 20-100 Cps ( Sp.2/60)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Anyonik - Nonyonik
PARTİKÜL BÜYÜKLÜĞÜ : 0,2 - 0,5 mikron
YOĞUNLUK (25°C) : 1,0 3 - 1,1 gr/ml.
CAMSI GEÇİŞ SICAKLIĞI (T9) : - 32 °c
FİLM GÖRÜNÜŞÜ  : Şeffaf, çok elastik, az yapışkan 
 
KULLANILIŞI
 
MAR - SEL ürünü; Selofan sektöründe, Selofan - kağıt, selofan - karton laminasyon uygulamalarında başarılı bir şekilde kullanılan bir üründür. Bünyesinde içerdiği çapraz bağ oluşturabilen monomerler sayesinde kuvvetli bağlama gücüne sahiptir. Uygulama anında, amonyak eklentisi ile viskozitesi yükseltilebilir. Tamamen kurutulduğunda; şeffaf, çok elastik ve az yapışkan film oluşturur.
 
DEPOLAMA
 
MAR - SEL ürünü; Su bazlı ve pas yapabilen bir üründür. Depolaması; polyester tanklarda içerisine polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır.

MAR - SEL ürünü donmaya ve direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5 °C ile +35 °C arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.