MAR-TUT
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MAR - TUT TUTKALI; Su bazlı, % 45 katı maddeli, Vinil Asetat Homopolimer emülsiyonudur.Beyaz renktedir. Tamamen kuruduğunda bulanık ve orta elastikiyette film verir.
 
POLİMER YAPISI : Vinil Asetat  Homopolimer
KATI MADDE (%) : 45 ± 1
PH (25°C) : 4 - 6
VİSKOZİTE (25°C) (Brookfield LVDV - 1) : 50000 - 100000 Cps ( Sp.4/6)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Polivinil Alkol.
YOĞUNLUK (20°C) : 1,0 - 1,2 gr/cm³
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Bulanık ,orta elastikiyette.
 
KULLANILIŞI
 
MAR - TUT TUTKALI; Su bazlı, Vinil Asetat Homopolimer Emülsiyonudur. Çok amaçlı bir tutkaldır. Fakat genel olarak mobilya, kağıt ve deri sektöründe kullanılır.

Uygulama yapılacak yüzeylerde toz ve kir olmamalı.Yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır.Tukal uygulama öncesi iyice karıştırılıp, homojen hale getirilmelidir. Uygulamalar fırça veya rulo ile gerçekleştirilir. Ahşap yapıştırma işleminde, tutkal sürülmüş tahta parçaları, kuruma gerçekleşene kadar perese tabi tutulur.
 
DEPOLAMA
 
MAR - TUT TUTKALI; Su bazlı ve pas yapabilen bir üründür. Depolanması; polyester tanklarda, paslanmaz çelik tanklarda, içerisine polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır. (MAR - TUT TUTKALI) donmaya ve direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5 °C ile +35 °C arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.