MDC-500
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
(MDC -500) Emülsiyon polimerizasyon tekniği ile üretilen, su bazlı, Stiren - Akrilik Asit Ester kopolimeridir.
 
POLİMER YAPISI : Stiren - Akrilik Asit Ester Kopolimer.
KATI MADDE (%) : 50 ± 1
PH (25°C) : 7 - 9
VİSKOZİTE (25°C) (BROOKFİELD LVDV - 1) : 15000 - 25000 (Sp .4/12)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Anyonik - Nonyonik.
PARTİKÜL BÜYÜKLÜĞÜ : 0,2 - 0,5 Mikron.
YOĞUNLUK (25°C) : 1,03 - 1,1 gr/ ml.
MİNİMUM FİLM TEŞEKKÜL SICAKLIĞI : Yaklaşık 2 ° C
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Şeffaf, elastik, parlak.
 
KULLANILIŞI
 
MDC - 500, İç - Dış Cephe Plastik Boyalarda, Hazır Sıvalarda, Mineral Sıva üretimlerinde, Dekoratif amaçlı özel kaplamalarda, Su Bazlı Saten Boyalarda bağlayıcı olarak kullanılan, üstün özellikli bir Stiren - Akrilik Kopolimer emülsiyonudur.

Özel üretim tarzı ve Kimyasal yapısının özelliği, (MDC-500)'ü suya, Alkalilere ve çeşitli kimyasal maddelere dayanıklı kılar. MDC - 500 ürününün minimum film oluşum sıcaklığı 0 °c civarındadır. Şeffaf, elastik, parlak ve mukavemetli film özelliğine sahiptir. Mastik üretimlerinde ve fazla elastikiyet istenilen uygulamalarda, minimum film oluşum sıcaklığını aşağı çekebilmek, MDC - 500 filmini daha yumuşatabilmek amacıyla uygulama formülüne Texanol, Butil Diglikol Asetat, Butil Karbitol Asetat gibi kaynama noktası yüksek olan Maddeseller eklenilebilir.

(MDC-500) bağlayıcısının filminin suya çok dayanıklı oluşu bu ürün ile hazırlanan emülsiyon Boyaların ıslak ovalama test sonuçlarını mükemmel kılar.
 
DEPOLAMA
 
MDC - 500 ürünü su bazlı ve pas yapabilen bir malzemedir. Depolanması; polyester tanklarda, paslanmaz çelik tanklarda, içerisine polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır.

Donmaya ve direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5°c ile +35°c arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.