MIC-500
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MIC - 500; Su bazlı,Vinil Asetat - Akrilik Asit Ester Kopolimer emülsiyonudur.İç cephe Emülsiyon Boyalarda bağlayıcı olarak kullanılması tavsiye edilir.Tamamen kuruduğunda şeffaf ve elastik bir film verir.
 
POLİMER YAPISI : Vinil Asetat - Akrilik Asit Ester Kopolimer.
KATI MADDE (%) : 50 ± 1
PH (25°C) : 4 - 6
VİSKOZİTE (25°C) (Brookfield LVDV - 1) : 1000-2500 Cps ( Sp.3/30)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Nanyonik
PARTİKÜL BÜYÜKLÜĞÜ : 0,5 - 1,0 mikron
YOĞUNLUK (25°C) : 1,03 - 1,1 gr/ml.
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Şeffaf, elastik 
 
KULLANILIŞI
 
MIC - 500; İç cephe plastik boyalarda, dekoratif amaçlı üretilen iç kısım özel kaplamalarda bağlayıcı olarak kullanılan bir üründür. Plastik Boya Üretiminde; Çok sayıda, değişik özelliklerde, Vinil - Akrilik Kopolimer yapıda bağlayıcı olarak kullanılabilir. MIC - 500 ürünün; Mekanik stabilitesinin iyi oluşu, partikül boyutlarının küçüklüğü, bağlama gücünün yüksekliği, filminin mukavemeti, bu ürünü muadil ürünlerden daha üstün tutmaktadır.
 
DEPOLAMA
 
MIC - 500 ürünü, su bazlı ve pas yapabilen bir üründür. Depolanması; Polyester tanklarda, paslanmaz çelik tanklarda, içerisine polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır. Donmaya ve direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5° c ile +35° c arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.