MT 100
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MARTUT MT 100 ürünü; Su bazlı % 50 Katı maddeli, Vinil Asetat Homopolimer Emülsiyonudur. Kesinlikle formeldehit içermez.
 
POLİMER YAPISI : Vinil Asetat - Homopolimer.
KATI MADDE (%) : 50 ± 1,5
PH (25°C) : 4 - 6,8
VİSKOZİTE (25°C) (Brookfield RVT) : 15000-30000 Cps ( Sp.6/10 devir-dak.)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Polivinil Alkol.
YOĞUNLUK (20°C) : 1,02 - 1,15 gr/ml.
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Şeffaf, yarı elastik-elastik.
 
KULLANILIŞI
 
MARTUT MT 100 ürünü; Su bazlı Vinil Asetat Homopolimer Emülsiyonudur. Yüksek bağlama gücüne sahiptir bu yüzden Tahta, Mobilya, Kağıt ve Karton yapıştırıcısı olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Bağlama gücünü arttırmak ve kuruma süresini azaltmak için formülüne bazı özel maddeseller eklenmiştir.

Uygulanacak yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır. Yüzeyler üzerine uygulama yapılmadan önce, tutkal iyice karıştırılmalıdır. Uygulamalar fırça veya rulo ile gerçekleştirilir. Ahşap yapıştırma işlemlerinde; birleştirilen parçalar, kuruma gerçekleşene kadar prese tabi tutulur.
 
DEPOLAMA
 
MARTUT MT 100 Ürünü; Su bazlı ve pas yapabilen bir malzemedir. Depolanması; Polyester tanklarda, Paslanmaz çelik tanklarda, içerisine polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır. Donmaya ve direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5°c ile +40°c arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.