ST 210
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MARTUT ST 210 ürünü; Su bazlı, Emülsiyon polimerizasyon tekniği ile üretilmiş, Stiren - Akrilik Asit Ester kopolimer Emülsiyonudur. Formeldehit içermez.
 
POLİMER YAPISI : Stiren - Akrilik Asit Ester Kopolimer.
KATI MADDE (%) : 50 ± 1
PH (25°C) : 6 - 9
VİSKOZİTE (25°C) (BROOKFİELD RVT) : 15000-40000 Cps ( Sp.6/10 devir-dak.)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Anionik - Nonionik. 
PARTİKÜL BÜYÜKLÜĞÜ : 0,2 - 0,5 Mikron.
YOĞUNLUK (25°C) : 1,01 - 1,1 gr/ml.
MİNİMUM FİLM OLUŞUM SICAKLIĞI : ~ + 18 ° c
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Şeffaf, elastik, parlak.
 
KULLANILIŞI
 
MARTUT ST 210 Ürünü; İç Cephe - Dış Cephe Plastik Boyalarda, Hazır Sıvalarda, Mineral Sıva üretimlerinde, Dekoratif amaçlı üretilen özel kaplamalarda bağlayıcı olarak kullanılan, üstün özellikli bir Stiren - Akrilik Kopolimer Emülsiyonudur. Kimyasal yapısının özelliği ve özel üretim tarzı, bu ürünü Alkalilere ve diğer Kimyasallara dayanıklı kılar.

MARTUT ST 210 ürünün Minimum Film Oluşum Sıcaklığı ( + 18°c) civarındadır. Mastik üretimlerinde ve oldukça elastikiyet istenilen özel uygulamalarda, Minimum Film Oluşum Sıcaklığını aşağı çekebilmek, MARTUT ST 210 filmini daha yumuşatabilmek amacıyla uygulama formülüne ( Texanol), (Butil Diglikol Asetat), (Butil Karbitol Asetat) gibi kaynama noktası yüksek olan maddeseller eklenebilir.

Bu ürünün filmi suya çok dayanıklıdır. Bu bağlayıcı ile hazırlanan İç ve Dış Cephe Plastik boyaların ıslak ovalama test sonuçları mükemmeldir.
 
DEPOLAMA
 
(MARTUT ST 210) Ürünü; su bazlı ve pas yapabilen bir malzemedir. Depolanması; Polyester tanklarda, paslanmaz çelik tanklarda, içerisinde polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır. Donmaya veya direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5°c ile +35°c arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.