ST 310
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MARTUT ST 310; Su bazlı, Stiren - Akrilik Asit Ester Kopolimer Emülsiyonudur. Emülsiyon Polimerizasyon tekniği ile üretilir. Formeldehit içermez.
 
POLİMER YAPISI : Stiren - Akrilik Asit Ester Kopolimer.
KATI MADDE (%) : 50 ± 1
PH (25°C) : 6 - 9
VİSKOZİTE (25°C) (Brookfield RVT) : 15000-40000 Cps ( Sp.6/10 devir-dak.)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Anionik - Nonionik. 
PARTİKÜL BÜYÜKLÜĞÜ : 0,2 - 0,5 Mikron.
YOĞUNLUK (25°C) : 1,01 - 1,1 gr/ml.
MİNİMUM FİLM OLUŞUM SICAKLIĞI : ~ 0 ° c
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Şeffaf, elastik, parlak.
 
KULLANILIŞI
 
MARTUT ST 310 Ürünü; İç Cephe - Dış Cephe Plastik Boyalarda, Hazır Sıvalarda, Mineral Sıva üretimlerinde, Dekoratif amaçlı üretilen özel kaplamalarda ve su bazlı Saten Boyalarda bağlayıcı olarak kullanılan, üstün özellikli bir Stiren - Akrilik Kopolimer Emülsiyonudur. Kimyasal yapısının özelliği ve özel üretim tarzı, MARTUT ST 310' u suya, alkalilere ve çeşitli kimyasal maddelere dayanıklı kılar.

Bu ürünün Minimum Film Oluşum Sıcaklığı 0°c civarındadır. Şeffaf oldukça elastik, parlak ve mukavemetli film özelliğine sahiptir. Mastik üretimlerinde ve fazla elastikiyet istenilen özel uygulamalarda, Minimum Film Oluşum Sıcaklığını aşağı çekebilmek, MARTUT ST 310 filmini daha yumuşatabilmek amacıyla uygulama formülüne Texanol, Butil Diglikol Asetat, Butil Karbitol Asetat gibi kaynama noktası yüksek olan maddeseller eklenebilir.

MARTUT ST 310 bağlayıcısının film'inin suya çok dayanıklı oluşu, bu ürün ile hazırlanan Emülsiyon Boyaların ıslak ovalama test sonuçlarını mükemmel kılar.
 
DEPOLAMA
 
MARTUT ST 310 Ürünü; su bazlı ve pas yapabilen bir malzemedir. Depolanması; Polyester tanklarda, paslanmaz çelik tanklarda, içerisine polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır. Donmaya veya direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5°c ile +35°c arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.