VA 321
 
 
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
 
MARTUT VA 321 ürünü; su bazlı, Vinil Asetat - Akrilik Asit Ester Kopolimer Emülsiyonudur. Emülsiyon polimerizasyon tekniği ile üretilir.
 
POLİMER YAPISI : Vinil Asetat - Akrilik Asit Ester Kopolimer.
KATI MADDE (%) : 50 ± 1
PH (25°C) : 4 - 5,5
VİSKOZİTE (25°C) (BROOKFİELD RVT) : 4000-10000 Cps ( Sp.6/10 devir-dak.)
MEKANİK STABİLİTESİ : Olumlu
STABİLİZATÖR : Anionik - Nonionik. 
PARTİKÜL BÜYÜKLÜĞÜ : 0,5 - 1,03 Mikron.
YOĞUNLUK (25°C) : 1,03 - 1,1 gr/ml.
MİNİMUM FİLM OLUŞUM SICAKLIĞI : ~ + 10 ° c
FİLM GÖRÜNÜŞÜ (25°C) : Şeffaf, elastik, parlak.
 
KULLANILIŞI
 
MARTUT VA 321; İç Cephe - Dış Cephe Plastik Boyalarda, Dekoratif amaçlı üretilen özel kaplamalarda, Su bazlı astar ve lak üretimlerinde bağlayıcı olarak kullanılan üstün özellikli bir üründür.

Su bazlı emülsüyon boya üretiminde, Vinil - Akrilik Kopolimer yapıda değişik bağlayıcılar kullanılmaktadır. MARTUT VA 321 ürünün mekanik ve kimyasal stabilitesinin iyi oluşu, partikül boyutlarının küçüklüğü, bağlama gücünün yüksekliği, filminin mukavemeti ve suya karşı oldukça dayanıklı oluşu gibi özellikleri, bu ürünü, muadil ürünlerden daha üstün tutmaktadır.
 
DEPOLAMA
 
(MARTUT VA 321) Ürünü; su bazlı ve pas yapabilen bir malzemedir. Depolanması; Polyester tanklarda, paslanmaz çelik tanklarda, içerisinde polietilen torba yerleştirilmiş saç varillerde veya plastik bidonlarda yapılmalıdır. Donmaya ve direkt Güneş ışığına karşı korunmalıdır. +5°c ile +35°c arasındaki sıcaklık aralığında depolanması uygundur. Bu şartlar altında 6 ay depolanabilir.